Інтернет Сервіс Провайдер САТОК
  • ТЕЛЕБАЧЕННЯ
  • ТАРИФИ
  • ПРИСТРОЇ
  • ТЕХПІДТРИМКА
  • НОВИНИ
  • ДОГОВІР
  • КАБІНЕТ
  • ОПЛАТА Online
  • АБОНЕНТАМ
  • ВАКАНСІЇ
  • ПРО КОМПАНІЮ

Чому може падати швидкість інтернету

Інтернет на сьогоднішній день ввійшов в наше життя дуже сильно.

Його наявність дуже розширює можливості індивіда, який має доступ до глобальної мережі:
– навчатись чомусь новому
– господиня може приготувати смачні страви;
– робити замовлення в інтернет-магазинах;
– поширювати корисну інформацію або дізнаватись щось нове в соц. мережах;
– пізнавати нові світи в он-лайн іграх і отримувати розваги прямо із екрану свого пристрою;
– працювати віддалено;
– і ще багато чого іншого!

І авжеж, нас всіх засмучує те, що ми, по якимось невідомим для нас причинам цю саму послугу не отримуємо.

Для початку необхідно припинити хвилюватись, а потім можна провести тест швидкості, наприклад на сервісі speedtest.volia.com. Щоб почати перевірку – необхідно натиснути круглу кнопку “Вперед“.

Уявімо, що показники і справді не задовільні.
Далі як у класиків: “Хто винуватий?” і “Що робити?“.

Давайте розглянемо варіанти:

1. Кількість користувачів Wi-Fi

На скільки б не було потужним Ваше обладнання, яке організовує бездротове з”єднання, в нього все-одно є межі підключених пристроїв. І чим ближча кількість користувачів до межі – тим на меньшу швидкість інтернета кожен із них має розраховувати.

До того ж не завжди роутери розподіляють швидкість рівномірно. Буває і так, що коли один користувач качає великий файл, другому доводиться довго чекати навіть елементарного відкриття веб-сторінки.

Так що якщо у вас велика сім’я і ви не хочете, щоб хтось із домашніх був обділений у швидкості – можна придбати роутер з функцією розподілу трафіку.

Альтернативний варіант – налаштувати в програмі завантаження файлів (менеджерах завантажень, torrent-клієнтів) граничне значення швидкості скачування файлів. Ну і, зрозуміло, як би не обурювалися ваші сусіди – необхідно запаролити  доступ до Wi-Fi.

2. Зона дії Wi-Fi

Кожен роутер розрахований на певний радіус забезпечення зони Wi-Fi. Якщо виникла потреба в більшому радіусі дії можна використовувати за допомогою бездротового підсилювача. Це пристрій розміщується між роутером і комп’ютерним чи мобільним пристроєм.

Знижувати швидкість інтернету можуть металеві перешкоди і ємності з водою між роутером і мобільним або комп’ютерним пристроєм. Можуть бути перешкоди від роутера сусідів, від перегріву свого.

Роутер бажано розмістити на НЕ захаращений поверхні і вище.

3. Перешкоди для сигналу Wi-Fi

Тут можна описати багато наукової термінології, яка буде зрозуміла меньшості, хто хоч пам”ятає програму по шкільній фізиці і працював із якимось радіо обладнанням. Але ми бажаємо донести цю інформацію більшості, а отже треба писати простіше.

Отже: Сам по собі Wi-Fi – це радіохвиля. А кожен із пристроїв, який підключився до бездротової мережі – це ще одне джерело цих радіохвиль. А якщо враховувати ще й мережу сусіда – то одночасно пристроїв, які можуть перешкоджати Вам отримувати задоволення від технічного прогресу в вік цифрових технологій збільшується в геометричній прогресії.

Взагалі, це питання дуже сильно розмите, і може проявлятися в багатьох випадках:

  • Періодичні відключення пристроїв від Wi-Fi мережі. Або просто обривається інтернет на деякий час (без доступу до інтернету), і знову все починає працювати. Дуже популярна проблема, яка доставляє багато незручностей. Наприклад, ноутбук підключений до Wi-Fi мережі, і інтернет працює. Але періодично біля іконки підключення з’являється жовтий знак оклику, і інтернет пропадає. Збивається завантаження файлів і т. Д. І як правило, через деякий час підключення відновлюється.
  • Пристрою не підключаються до Wi-Fi мережі з першого разу, або не бачать Wi-Fi мережу.
  • Wi-Fi мережа повністю пропадає, і з’являється.
  • Дуже низька швидкість інтернету через бездротову мережу (по кабелю все добре).
  • Коли підключення до Wi-Fi працює тільки поблизу від роутера.
  • Постійно змінюється рівень сигналу бездротової мережі.

Це звичайно ж не весь список проблем, які пов’язані з нестабільною роботою бездротових мереж. Їх може бути набагато більше. Дуже часто, Wi-Fi деякий час працює відмінно, а потім починаються проблеми, які знову проходять. Так само, можна помітити появу проблем наприклад вечорами, або в інший час доби.
По-хорошому, ці всі проблеми при роботі Wi-Fi, їхні причини і шляхи реалізації можна сміливо винести в окремий розділ.

4. Маршрутизатор (Роутер)

Незалежно від конкретної моделі і виробника, роутер сам по собі є слабкою ланкою в ланцюжку. А у бюджетних пристроїв, треба розуміти, слабкі технічні характеристики. Вони найчастіше здатні знижувати швидкість передачі даних через постійні підвисання.

Крім того, у роутерів може бути різна чутливість до вашого гаджету. Якщо чутливість хороша, то сигнал може проходити через більшу відстань. Якщо ж роутер не такий «чуйний», то обладнання буде приймати слабкий сигнал, або сигнал буде з перешкодами.

Як ви знаєте, при скарзі на повільну швидкість, в службі підтримки насамперед просять перезавантажити роутер: вимкнути на 5 хвилин і знову включити. Так відбувається очищення буфера від кеш даних, які накопичуються в процесі перевірки і складання мережевих пакетів. Другою частою рекомендацією є пропозиція підключитися до інтернету без роутера.

Доходити до заміни роутера не завжди потрібно. Маленька швидкість обумовлена не тільки низькою швидкістю встановленого в ньому заліза, але і застарілою мікропрошивкою. Мабуть, оновлення прошивки один з хороших варіантів вирішення проблеми. Кожна нова версія фірмового забезпечення, частіше – більш «швидка». Оновити прошивку краще з фахівцями. Налаштування – справа тонка.

А перед покупкою роутера слід проконсультуватися з провайдером. Фахівці підкажуть, які моделі найкраще зарекомендували себе в експлуатації. І при підключенні допоможуть правильно налаштувати.

5. Сайт або сервер перевантажені

Швидкість Інтернету може різко падати, якщо в браузері намагатися перейти на сайт, на який його власник наклав обмеження на швидкість.

Хоча сайт може довго грузиться через інші проблеми на сайті або на його хостінгу. Якщо ви і ще багато-багато користувачів одночасно починають з якогось сервера або з деякого сайту завантажувати файли, то цілком може статися так, що сервер або сайт «впадуть», стануть недоступні.

6. Програми

Зниження швидкості інтернету може бути обумовлено активністю додатків на комп’ютері, які працюють з мережею.

Найчастіше за все це програми, що працюють у фоновому режимі: GoogleDrive, Skype, Telegram, Viber та інші месенджери, програмні torrent-клієнти, програми для економії інтернет-трафіку, для його аналізу і т.п., будь-які додатки з підтримкою синхронізації даних (Mega.NZ , OneDrive), розширення для браузерів, оновлення антивіруса, оновлення Windows. Та й багато чого ще.

Невикористані додатки слід закрити, а найкраще ще й прибрати їх з автозавантаження разом зі стартом операційної системи.

7. Шкідливе ПЗ

Ну і не можна виключати вплив вірусів і шпигунських програм. Шкідливе ПЗ (програмне забезпечення) працює у фоновому режимі і використовує інтернет-з’єднання без відома користувача для розсилки спаму. А також для завантажування на комп’ютер користувача сміттєвих файлів. Іноді через нього може статися навіть блокування виходу в Інтернет.

Добре якщо вірус тільки всередині комп’ютера і не буде перешкоджати запуску антивірусних засобів. Якщо шкідник пробереться всередину прошивки роутера, доведеться робити скидання налаштувань до заводських і заново його налаштовувати.

8. Пил в комп’ютері

Ну і таке нерідко буває. Іноді навіть майже «новий» комп’ютер встигає зібрати величезний пласт пилу від шерсті домашніх улюбленців, від використання ноутбука «на подушці» і т.п.

Зрозуміло, що таку кількість пилу треба усувати. Зверніться в комп’ютерну допомогу за чищенням комп’ютера і ноутбука. Створюйте для ноутбука приплив повітря до щілин в його корпусі. Не влаштовуйте парник в будинку якщо хочете стабільної роботи комп’ютера.

9. Процесор комп’ютера

Коли комп’ютер працює «під зав’язку», то гальмувати може не тільки інтернет. Для перевірки завантаженості, досить викликати “Диспетчер задач”, натиснувши одночасно клавіші Ctrl, Alt і Del або Ctrl + Esc. У вікні диспетчера задач ви побачите крім того, що вантажить ваш процесор ще й відсоток завантаження процесора. Якщо завантаженість процесора скаче до 90% і вище або взагалі застигла ближче до сотні – не звинувачуйте в цьому провайдера. Це виключно проблема операційної системи і програм на вашому комп’ютері. Спробуйте закрити всі непотрібні в даний момент програми. Крім антивіруса, звичайно.

Загалом, як ми бачимо, причин «гальмівного» інтернету існує чимало. Наша команда фахівців завжди на зв’язку, щоб вам допомогти та надати професійну технічну підтримку. Тоді швидкий і зручний інтернет завжди буде з вами!

© 2015-2021 ISP SATok